Co ma playstop do superbohaterów…

Bytom. Chwila po północy. Jedną z brudnych i ciemnych uliczek wraca do domu Beata P. Wraca po ciężkim dniu pracy. Od 43 lat pracuje w szkole podstawowej i od 43 lat uzupełnia do późnych godzin szkolne dzienniki. Dlatego wraca tak późno. Za późno. Myślami jest już w kuchni. Czuje zapach gotowanego kalafiora i przypalonej bułki tartej do posypania. Wstydliwie myśli też o piwie, które nieśmiało kopiła sobie dzień wcześniej w Biedronce. Tak, to będzie cudowne zakończenie koszmarnego dnia, pełnego wrzasków, dzwonków, wpisywania, uzupełniania, pisania i oceniania.DSC_8761-2


W końcu też pozbędzie się niezbyt już przyjemnego smaku kawy ‚po turecku’ i czerwonych Viceroy’i. W głowie pojawia się nawet nadzieja na zobaczenie, przynajmniej fragmentu, powtórki Brzyduli albo chociaż kulis Tańca Z Gwiazdami Na Lodzie. Ale coś nie daje jej spokoju. Coraz bardziej wrzyna się pod skórę strach i niepewność. Może za dożo kawy? Może tytoń w Vickach był jakiś lewy? W każdym razie gęsia skórka na jej rekach staje się coraz bardziej widoczna. Myśli zaczynają kotłować się w głowie a wzrok coraz uważniej szuka po zakamarkach i bramach tego „czegoś”. Zdecydowanie coś wisi w powietrzu. Beata nerwowo zaciska w reku klucze. Nagle fala gorąca i mrożącego strachu przeszywa jej cale ciało. Zupełnie nie spodziewała się cudzej reki na swoim ramieniu. Milion myśli na sekundę zaczyna tańczyć śmiertelny taniec na parkiecie jej przerażonego umysłu. Obrócić się? Uciekać? Krzyczeć? Ciało odmawia posłuszeństwa i nie reaguje ze strachu na jakiekolwiek jej polecenia a zza pleców słyszy prze chrypnięty głos:

– Paniiii… Te rajtuzki to nie cisną panią trochę? Może je tak zdejmiemy? Winko mam.

W takiej chwili zdecydowanie przydała by się interwencja Batmana. Mógłby też pojawić się na przykład Spiderman albo chociaż Tygrysia Maska. Niestety nie żyjemy w świecie superbohate…WRÓĆ!!!! Aaa noo właśnie! Bo jednak kurde żyjemy! Dowód? Parada superbohaterów w Bytomiu. Nie wierzysz? To się przekonaj. Co, kiedy i gdzie – wszystko na zamieszczonym plakacie. Wpadnijcie. My też tam będziemy i to nawet z osobistym naszym superbohaterem – Hypno. Dodatkowo skręcimy i sfocimy całą imprezę.
Be there or be square!

Dodatkowo oprócz samej parady masa atrakcji (jak w cyrku yo!). Występy kabaretów, koncerty (Syntetik!!!!), kiełbaski, wiatraczki i gumy do żucia.
Festiwal Dziwnie Fajnie

joł,
Tewinsky

Reklamy

2 thoughts on “Co ma playstop do superbohaterów…

  1. Po dzisiejszym przemarszu Pani Beata nie będzie miała nawet cienia wątpliwości, że jej rajtuzy będą całe, a żaden kot po wdrapaniu na drzewo nie będzie musiał czekać godzinami na przyjazd strażaków.

    Recital na masce fiata był niepowtarzalnie niszczący tradycyjne postrzeganie rzeczywistości.

    Pozdrawiam pozytywną grupę.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s